2022 KUZEY AVRUPA TURU - İSKANDİNAV - BALTIK (2 Ağustos 2021-19 Ağustos 2021)

Otobüsle İskandinav - Baltık - Kuzey ve Orta Avrupa Turu

Bu müthiş avrupa turu sadece

1290 €

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

2021 Otobüsle İSKANDİNAV BALTIK KUZEY AVRUPA TURU (14 ülke – 20 Şehir / 17 Gün – 9 Gece konaklama (2 Ağustos - 19 Ağustos 2021)

KUZEY AVRUPA TURU

Türkiye'nin en geni kapsamlısı ve en uygun fiyata olan

2021 Otobüsle İSKANDİNAV - BALTIK - KUZEY AVRUPA TURU
PROGRAM

(14 ülke – 21 Şehir / 17 Gün – 9 Gece konaklama)
(2 – 19 Ağustos 2021)
1290 Euro 
Oslo - Stockholm - Helsinki - Flam - Bergen – Vossevangen - Göteborg - Kopenhag - Amsterdam - Giethoorn - Tallin - Vilnius - Riga - Varşova - Krakow - Hamburg – Hannover - Berlin - Prag - Budapeşte - Belgrad – Sofya -
2 Ağustos 2021: Ankara ve İstanbul’dan Hareket

12:00’de Ankara’dan Hareket. İstanbul’dan ve güzergâhımızdan yolcularımızın alınması. Gece Kapıkule sınır kapısından çıkış. İstikamet Belgrad.

3 Ağustos 2021: Sırbistan - Belgrad

Molalar ve sınır kapılarından geçişlerle birlikte öğle saatlerinde Belgrad’a varış ve otele yerleşme. Belgrad Kalesi gezilecek yerler arasında. Serbest Zaman. Serbest zamanda Sava nehrinin kenarında bulunan cafelerde ve eğlence merkezlerinde zaman geçirilebilir. Belgrad’ta konaklama

4 Ağustos 2021: Macaristan - Budapeşte

Sabah kahvaltısının ardından erken saatlerde Belgrad’dan ayrılma. Avrupa Birliği sınırından Avrupa Birliği’ne giriş. Macaristan topraklarında ulaştıktan sonra asıl Kuzey Avrupa Turumuz başlıyor. Öğleden sonra Budapeşte’ye varış. Budapeşte gezisi. İsteyenler için akşam ışıklandırılmış Budapeşte ve Tuna Nehri tekne turu. Dileyenler eğlence mekânlarını gezebilirler. Gellert Tepesi ve Zincirli – Aslanlı Köprü, Budin Kalesi, Balıkçılar Tabyası gezilecek yerler arasında. Gece 01:00 Belgrad’dan Polonya’nın Krakow şehrine hareket.

5 Ağustos 2021: Polonya – Krakow - Varşova

Sabah erken saatlerde Polonya’nın en güzel şehirlerinden tarihi Krakow şehrini ziyaret. Şehir turu ve sabah kahvaltısı için serbest zaman. 11’de Varşova’ya hareket. 5 saatlik bir yolculuktan sonra Kuzey Avrupa şehri Polonya’nın Başkenti Varşova’ya varış. Varşova şehir gezisi. Alışveriş mekânları, restoranlar ve kafeleriyle ünlü Kraliyet Yolu Nowy Swiat Caddesi turu. Varşova Eski Meydanı gezilecek yerler arasında. Varşova’daki otelimizde konaklama.

6 Ağustos 2021: Litvanya – Vilnius

Varşova’da otelde alacağımız kahvaltı sonrası 7 saatlik bir yolculuk sonrası Litvanya’nın Başkenti Vilnius’a varış. Vilnius şehir gezisi. Eski meydan ve sanatsal tarzda inşa edilmiş binalarla süslü sokaklar gezilecek yerler arasında. Gece 12:00’da Riga’ya gitmek için hareket.

7 Ağustos 2021: Letonya – Riga / Estonya - Tallinn

Sabah erken saatlerde Letonya’nın Başkenti Riga’ya varış ve Riga şehir gezisi. Letonya’nın başkenti ve Baltık şehirlerinin en büyüğü. Riga Kuzey’in Paris’i diye bilinir. Art Nouveau, Riga’nın Eski Şehri ve şehirde bulunan barlar ve restoranlar yürüyerek gezilebilir.

Yeni Şehir’e, etkili ve modern otobüs ve tramvay ağıyla kolaylıkla gidilebilir. Riga gezisinden sonra öğle saatlerinde Tallinn’e hareket. Akşam saatlerinde Estonya’nın Başkenti Tallinn’e varış ve Tallinn gezisi. Tallinn Town Hall, Toompea Castle, Niguliste Church, Raekoja Platz gezilecek yerler arasında. Konaklama Tallinn’deki otelimizde.

8 Ağustos 2021: Finlandiya – Helsinki

Sabah Tallinn’de alacağımız kahvaltı sonrası Helsinki için feribota biniş ve 4 saatlik deniz yolculuğundan sonra Helsinki’ye varış. Helsinki şehir turu. Güzel restoranlar, kafeler ve tiyatro merkezleri de bulunan şehrin tarihi kent merkezinde yer alan Senato Meydanı’nda bulunan ikonik Lutheran Helsinki Katedrali, her zaman ziyaret edilebilir nitelikte gelenlerin uğrak noktası. Bu şehrin Avrupa’nın pek çok şehrinin aksine hareketli bir sosyal hayatı ve kafe kültürü vardır. Akşam Saatlerinde Helsinki’den Stockholm’e hareket. Konaklama gemide.

9 Ağustos 2021: İsveç - Stockholm

Sabah saatlerinde Stockholm’e varış. Stockholm gezisi. Gamla Stan (Eski Şehir) & Stortorget Meydanı, 17. yüzyıldan kalma ihtişamlı bir gemiye ve onun sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan Vasa Müzesi, Stockholm Sarayı, Stockholm Belediye Binası, Skansen Açık Hava Müzesi, Vasterlanggatan Caddesi gezip görülecek yerler arasında. Saat 17:00’da Stockholm’den ayrılış. 6 saatlik yolculuk sonrası Oslo’ya varış.  Ve Oslo’da konaklama.

10 Ağustos 2021: Norveç / Oslo

İskandinav Kuzey Avrupa Turu için buradan sonrası Hollanda’ya kadar İskandinav’ın en meşhur ve turistik bölgesi.

Sabah oteldeki kahvaltımızdan sonra Oslo gezisi başlıyor. Çok sayıda müze ve sanat galerisi ile doğal alanlar barındıran Oslo’da başlıca gezilecek yerler arasında Akershus Şatosu, Viking Gemi Müzesi, Vigeland Müzesi, Sognsvann Gölü, Ekeberg Parkı, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Fram Museum gezip görülecek yerler arasında.  Gece 24:00'da Bergen’e hareket

11 Ağustos 2021: Norveç - Flam / Bergen

Sabah saatlerinde Bergen’e varış ve Bergen şehir turu. Öğlen otele yerleşme. Bergen’de toplam 1 gün zaman geçiriyoruz ve Bergen’i keşfetmek için rahatça gezebileceksiniz.

Avrupa’nın hemen hemen en büyük ve en fazla balık kapasitesine sahip Bergen Akvaryumunu, geçmişi 1200 lü yııllara dayanan, türlü cafelerin restoranların bulunduğu ve sayısız deniz ürünlerinin satıldığı limandaki Bryggen Hanseatic Wharf denilen Balık ve Çiçek Marketini, Bergen tarihine yolculuk yapmak isterseniz Eski Bergen Müzesini, Bergen’e kuş bakışı bakmak ve muhteşem fiyortları izlemek için olağanüstü bir fırsat sunan Floibanen (fenüküler) i kullanabilir, Hansa Müzesini ziyaret edebilir, araçla 10 dak mesafede bulunan Tennebekk Hundepark’ta dinlenebilir, ya da tarihi yapıları seviyorsanız Avrupa’nın en eski kalelerinden Bergenhus Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Gece Bergen’de konaklama.

12 Ağustos 2021: Norveç –Vossevangen - Flam

Sabah 9:00’da Bergen’den ayrılma ve 1.5 saat uzaklıktaki Vossevangen’e ulaşıyoruz. Olağanüstü yeşil bitki örtüsü gölleri ve ırmakları ile bu tipik Norveç Kasabasında öğle yemeğimizi yiyoruz.

Burdan 20 dakikalık uzaklıkta Flam yolundaki dünyanın en güzel şelalelerinden biri olan Tvindefossen’ e ulaşıyoruz. Yine olağanüstü doğal manzaralara karşı fotoğraf çektiriyoruz. Tvindefossen Şelalelerinde geçireceğimiz 1 saatlik güzel moladan sonra yine Norveç’in en güzel en meşhur ve tipik kasabalarından biri olan Flam Kasabası’na geçiyoruz.

Öğleden sonra vardığımız Flam'ı gezmeye başlıyoruz. (Hava 23:00’da kararmaya başlıyor) Flam'ın kıyısında yer aldığı Stegastein Fiyordu yani dünyanın en derin ve 2. En uzun fiyortu manzarasıyla baş başa kalıyorsunuz. 

Muhteşem manzarasına karşı akşam yemeğimizi yiyoruz. İsteyenler fiyort içinde tekne turuna katılabilir, isteyenler ise Dünyanın en güzel tren yolculuğu olarak belirlenmiş olan Flamsbana tren yolculuğuna çıkabilir. Flamsbana tren yolculuğu git - gel toplamda 2 saat sürmektedir, yol boyunca köprüler, tüneller, şelaleler, göller, ormanlar ve dünyanın en güzel doğal manzaralarına şahit olacaksınız.

Flam’dan gece yarısı hareket edip molalarla birlikte toplamda 9 saatlik yolculuğumuz sonrası Sabah saatlerinde İsveç’in meşhur ve en büyük ikinci şehri Göteborg'a varış.

13 Ağustos 2021: İsveç -Göteborg / Danimarka -  Kopenhag

Sabah hareketli Avenyn Caddesi ve Haga Göteborg'un 17. yüzyılda kurulmuş ilk banliyösü. Sıra sıra kafeleri ve sanat galerileriyle dizilmiş caddesi, restoranları, ahşap evleri ile şehrin en turistik bölgesi sayılabilir. Buradaki Skansen Kronan Kalesi'ne çıkıp şehrin manzarasının tadına da varabilirsiniz. Öğleden sonra Kopenhag’a hareket ve 4 saat sonra Kopenhag’a varış. Kopenhag’ta konaklama

14 Ağustos 2021: Danimarka – Kopenhag / Almanya - Hamburg

Sabah kahvaltısından sonra 08:00 otelden hareket Kopenhag turu ve serbest zaman. Şehrin renkli evlerini, limanını, hareketli caddelerini ve tuğlalarla yapılmış tarihi binalarını gezebilirsiniz.  Öğlen Kopenhag’dan ayrılma ve akşam saatlerinde Almanya’nın en büyük liman kenti ve ikinci büyük şehir Hamburg’a varış. Hamburg turu. Hamburg’un meşhur, kalabalık ve sağlı sollu lüx dükkânlarının yer aldığı Mönckebergstraße Caddesini gezebilir, kafelerinde dinlenebilir, ya da muazzam büyüklükteki limanı gezebilirsiniz. Gece Hamburg’dan ayrılma

15 Ağustos 2021: Hollanda – Amsterdam

Kuzey Avrupa Turu Hollanda ile devam ediyor. Sabah erken saatlerde Giethoorn'a  varış. Değil sadece Hollanda ya da Avrupa'nın dünyanın en güzel noktalarından biri olan Giethoorn'da isteyenler tekne turu yapabilirler. Giethoorn turumuz için 2 saat yeterli olacaktır. Amsterdam’e geçiş ve grup olarak Amsterdam’ı keşfediyoruz. Öğle saatlerinde otele yerleşme ve serbest zaman. 24 Saat Amsterdam’dayız.  Öncelikle Dam Meydanı, Amsterdam Limanı ve dileyenler için Amsterdam kanal gezisi. Ünlü Red Light sokağı, kanallar etrafında tur. Çiçek Pasajı, Madam Tousset Balmumu Heykel Müzesi. Gece Amsterdam’da konaklama.

16 Ağustos 2021: Almanya - Berlin

Sabah saatlerinde Amsterdam’dan Berlin’e hareket. Yolculuğun ortasında Hannoven’de 2 saatlik yemek molası. toplam 10 saat sonra Akşam 19:00 Berlin’e varış. Almanya’nın en büyük kenti ve aynı zamanda Başkenti olan Berlin için ziyaretimizde 6 saat ayırıyoruz.  İçinde Brandenburg Kapısı, Berlin Duvarı, Berlin çarşısı, Berlin Müzeler Adası ziyaret edilebilir. Sonrası Gece Berlin’den 01:00'da hareket.

Berlin sonrası Kuzey Avrupa Turu sona eriyor ve Orta Avrupa’ya geçiyoruz.

17 Ağustos 2021: Çek Cumhuriyeti - Prag

Sabah erken saatlerinde Prag’a varış. Ortaçağ’un masalsı kenti ve göz kamaştırıcı güzelliği ile Prag şehir turu. Old Town Meydanı, Franz Kafka Evi, Charles Köprüsü, Dans Eden Evler, John Lennon Duvarı gezilecek yerler arasında. Öğleden sonra Prag’tan ayrılma ve Budapeşte’ye geçiş. Aksam saatlerinde Budapeşte’ye varış ve Budapeşte’de konaklama.

18 Ağustos 2021: Macaristan – Budapeşte

Öğlen Budapeşte’den Belgrad’a hareket. Sınır geçişinden sonra Gece Belgrad’a varış. Belgrad’da akşam yemeği ve dinlenmeden sonra. Gece saatlerinde Sofya’ya hareket.

19 Ağustos 2021: Bulgaristan – Sofya

Sabah saatlerinde Sofya’ya varış. (Yol durumuna göre gecikme olmaksızın) Sofya gezisi. Ve Türkiye’ye hareket. Akşam saatlerinde Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye giriş gece İstanbul. Gece yarısı Ankara…

İskandinav ülkelerinin fiyortları, Baltık şehirlerinin huzuru ve sakinliği, Kuzey Avrupa'nın canlı şehirlerini, Orta Avrupa'nın tarihi ve mistik kentlerini görmek ve yeni kentlerde yeni dostluklar kurmak isteyenler 9 gece konaklamalı, 20 şehir ve 14 ülkeyi kapsayan, 17 gün süren bu büyük İskandinav - Baltık - Kuzey ve Orta Avrupa Turumuza katılabilirler.

Otobüsle Avrupa Turlarına yeni soluk ve heyecan katan bu programımız Türkiye'nin en kapsamlı Avrupa Turlarının başında geliyor.

Otobüsle Avrupa Turlarımız için Otobüsle Avrupa Turları Ana Sayfa mızı ziyaret ediniz

Anahtar kelimeler:

Otobüsle İskandinav, Otobüsle Baltık turu, Otobüsle Kuzey ve Orta Avrupa Turu, Otobüsle İskandinav ve Kuzey Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu, Otobüsle Orta Avrupa Turu, Otobüsle Tüm Avrupa, otobüsle Kuzey Avrupa turu, 2021 kuzey Avrupa turu

 

İlkelerimiz doğrultusunda sürpriz tur ücreti alınmaz.

Otobüslerimiz uzun yolculuklara uygun konfora sahip ve aynı zamanda yeni model otobüsler olarak belirlenir

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Otobüsle Avrupa Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.

İki gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz.

Otellerimiz şehir merkezlerine mümkün olan en yakın yerden ayarlanır.

7 Gün 24 Saat Telefon mail Watsapp yoluyla danışmanlık hizmeti sunulur

Otobüsle Avrupa turlarımıza katılmak isteyenler;
1. Adım: Telefon ya da web sitemizde yer alan form ile birlikte ilk başvuruyu yaparlar.

2. Adım: Sözleşme ve kayıt formumuzu internet üzerinde doldurarak tarafımıza gönderilmesini sağlarlar.

3. Adım: Tarafımızca kontrol edilen formdaki bilgiler katılımcı ile uzmanımız tarafından birlikte kontrol edilerek son hale getirilirler. Formun onaylanması ile eş zamanlı olarak katılımcılar kesin kayıt işleminin tamamlanması için ön ödemeyi yaparak dekontu da formla birlikte tarafımıza gönderirler.

4. Adım: Kesin kayıt işlemi tamamlanmıştır. Daha sonra vize işlemlerinin başlaması için gerekli olan ilk evraklar tarafımıza dijital yolla gönderilir.

Vize başvuru işlemlerinde Haydi Avrupa'ya profesyonel ekibi destek sunmaktadır.
Vize işlemleriniz takip edilmekte olup, pasaport işlemleriniz nüfus müdürlüklerinden halledilecektir. 
Yeşil Pasaportlular için vize istenmemektedir. 

Daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.haydiavrupaya.com/bilgi/13/vize-islemleri  sayfamızı ziyaret ediniz. 

Dileyen katılımcılar toplam ücreti; TL olarak ilk kayıt tarihinden turun gerçekleştirileceğe aya kadar eşit taksitlere bölerek ödeyebilirler.

Dileyen katılımcılarsa peşin ödeme indiriminden yararlanarak indirimli ve pişin ödeme yapabilirler

Ödemeler elden ya da bankamızın hesabına şirketimizin kurumsal iban numarasına ücreti yatırabilirler.

Dileyenlerse vade farkı ödeyerek kredi kartına taksitle ödeme yapabilirler.