Otobüsle Avrupa Turları yorum - tavsiye- deneyim

Hayat ve Seyahat - Haydi Avrupa'ya Deneyimi

HAYDİ AVRUPA’YA OTOBÜSLE BÜYÜK AVRUPA TURU İZLENİMLERİ ÖZETİ…

HAYAT VE SEYAHAT

Son zamanlarda gittikçe popülaritesi artan Otobüsle Avrupa Turlarını onca yol otobüsle nasıl gidilir ve onca yer aynı gezide nasıl organize edilir diye merak ederken Haydi Avrupa’ya firmasının Büyük Avrupa turuna katılmaya karar verdim. Bu yazıyla hem katıldığım tur, hem de benzer konseptli otobüs turları için deneyimlerimi ve dikkat etmeniz gerekenleri anlatacağım.

Otobüsle Avrupa turları; gezmek isteyip de yeterince zamanı olmayanların, maddi imkânı elvermeyenlerin, her yeri görebilmek için zamanı olmayanların, hem bütçe hem de zaman sorununu ortadan kaldıran bir çare olarak ortaya çıktı ve popüler hale geldi.

Otobüsle Avrupa turuna çıkmadan önce şu 3 şeye dikkat edilmesi gerekli.  Tur programı, tur fiyatı & fiyata dahil olan hizmetler, önceden gidenlerin yorumları. Yaptığım araştırmalarla Haydi Avrupa’ya firmasının bana en uygun turu sunduğuna karar verdim. Hem bariz düşük fiyat farkı, hem titizlikle hazırlanmış programı, hem de konaklama sayısıyla Haydi Avrupa’yı tercih etmiştim.

Başvurumdan tur başlayana kadar aklıma gelen tüm sorularım en ince ayrıntısına kadar firma sahibi Kemal Bey tarafından cevaplandırıldı ve aklımda en ufak bir pürüz dahi kalmadı. Merakla turun başlamasını bekledim.

Tur Ankara’dan İpsala’ya kadar İzmit, İstanbul, Tekirdağ gibi yerlerden katılımcıları alarak yola devam etti. Uzun yolculuklar için otobüste konfor, priz vs önemli olduğundan turumuzda otobüs konusunda bir sıkıntımız olmadı. Bir gece yolculuk varsa eğer ertesi gece mutlaka otel konaklaması bu turda son derece önemli bir avantaj (üst üste 2 gece yolculuk yapılmıyor).

Oteller 3 veya 4 yıldızlıydı; internet bağlantısı (wifi hizmeti) bulunan, kimi şehir merkezinde kimiyse şehir merkezine yakın uzaklıktaydı. Şehir merkezinde olmayan oteller şehir merkezine otobüs-metro ulaşımı olan otellerdi ve her konaklamada sabah kahvaltısı da ücrete dahil şekilde mevcuttu.

Şehir turlarımız, gezmelerimiz, önce rehberle ve grupla yapılıyor, sonra serbest zaman tanınıyordu. Serbest zamanlarda nerelerde ne yapılır, ne yenir – içilir rehber tarafından grup dağılmadan önce bilgisi paylaşılıyordu.

Otobüste uyur muyum, rahat eder miyim diye aklınıza soru gelebilir. Benim gibi otobüste uyuma sorunu olan biri dahi uyuyabiliyorsa sanırım herkes bunu başarabilir.

İki şoförle gerçekleştirilen bu turda Avrupa Birliği’nin sıkı denetiminde olan uluslararası taşımacılık kurallarına göre hareket edildi. 6 gün otobüs hareket halindeyse bir tam gün dinlenme verildi. Böylelikle şoförler de dinlenmiş ve enerjisini toplamış şekilde görevlerini yapmış oluyorlar ve yolculuğun güvenliği en üst seviyede sağlanmış oluyordu.

Ekstra turlara gelince turun başlangıcından birimine kadar 8 ekstra tur vardı. Ohrid gölü ve tekne turu, Venedik Gondol turu, Amsterdam Kanal turu, Nemi gölü gibi. İsteyen istediğine katılabiliyordu ve katılmak zorunda değildi. Ben hepsine katıldım. “Bu turlar neden ekstra ücrete tabi, biz zaten turun parasını ödemiştik?” diye düşünmeyin; çünkü ekstra turlar genelde giriş/aktivite ücreti veya mesafe sebebiyle genel tur ücretine dahil edilmeyen ekstra maliyet gerektiren programlar oluyor. Pek çok tur programında ekstra hizmet olarak sunulan Volendam Kasabası ve Estergon bu turda ekstraya konulmadan tur programına dahil edilmişti.

Tur ücretine ek olarak ne gibi masraflar oluyor?

Otobüsle Avrupa turuna nasıl hazırlanmak gerekir?

Otobüsle Avrupa turu kimlere uygun?

Turdan neler beklemeli ve neler bekleMEmeliyim?

Sen memnun kaldın mı, tekrar katılmayı düşünür müsün?

Bu soruların cevapları ve Otobüsle Avrupa Turu hakkında çok daha fazlası

 

https://hayatveseyahat.com/otobusle-avrupa-turu/ sayfasında…

 

 

 
Anahtar kelimeler:

Otobüsle Avrupa Turu yorum, hayat ve seyahat, Avrupa turu deneyim, Avrupa turu tavsiye, Avrupa turu şikayet, Avrupa turu öneri, Avrupa turu firma, otobüsle Kuzey Avrupa turu, Ukrayna turu, Mini Avrupa Turu, Kamp turu

Sayfayı Paylaş