Ömer Faruk Aktaş

Ömer Faruk Aktaş
İstanbul

Aven Eti Tur'un Aven Camp organizasyonu ile kamp turuna katıldım. Gelecek yıl da mavi yolculuğun olduğunu öğrendim. Aksilik olmazsa oraya da katılmaya karar verdim. Daha önceki yılda da otobüsle Avrupa turuna katılmıştım. bu yıl Avrupa turuna katılmış 7 arkadaş ile denk getirip kamp turuna da geldik.
Katıldığım her iki tur için de şunu söyleyebilirim ki; beklentilerimin üzerinde bir hizmetle karşılaştım. Avrupa turunda 17 günde 18 ülke dolaştık, her şehre ayrılan sürelerin yeterliliği, otellerin kalitesi ve genelde şehir merkezine yakın tutmaları, otobüs ve kaptanlar, rehber ve koordinatörler hepsi birbirinden iyiydi ve hepsi için ziyadesiyle memnun kaldık.
Kamp turunda da hiç bir masraftan kaçmamışlar. Dalıştan, turun tekne turuna kadar, kamp alanları ve rafting hepsi çok kalite hepsi çok eğlenceli tercihlerdi.
Aven Eti'nin bana uyan bir programı varsa bir saniye düşünmeden giderim. Herkese sonuna kadar tavsiye ediyorum. Kesinlikle memnun kalacağınız programlara çıkın çıkın gelin... Teşekkürler Haydi Avrupa'ya, teşekkürler Aven Camp!

Şeyma - Yasin Durmuş

Şeyma - Yasin Durmuş
Ankara

İlk başta şüphe duymadık desek yalan olur. Çünkü piyasadakilere göre oldukça uygun bir fiyata sahip turdu. Otobüsle koca 17 gün... Herkes maf olursunuz akıl alır mı şey diyordu. Hiç söylenenler veya düşündüğümüz gibi olmadı.

Herkes birbirine oldukça saygılıydı. otobüs ve kaptanlarımız hiç bir sorun çıkmadı.

Bu kadar kısa sürede yapılabilecek en verimli turdu. Kültürlendik, bilgilendik, eğlendik.

Kesinlikle tavsiye edilebilecek bir tur. Biz bu satırları yazarken mutlu olarak Türkiye'ye dönüyoruz.
Ve şu an herkes deli gibi oynuyor. Ne enerji ama :)))

HER ŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER :)

Elif Ozan

Elif Ozan
Ankara

Tura tek başına katılan biri olarak öncelikle tek gelen yolcuların çok doğru kişilerle eşleştirildiklerine şahit oldum. Zorlu ama bir o kadar da zevkli olan yolculuğun son gününe kazasız belasız kavgasız geldiğimiz için de çok mutluyum.
Yolculukları güzelleştiren cam kenarı ya da koridor değil, yolculuk yaptığımız insanlardır.
50 kişi de oldukça uyumlu ve gerçekten karşılaşılması ya da tanışılması gerek olan insanlarmış diye düşünüyorum. Çok şanslı olduğuma inanıyorum.
Rehberimiz Erhan Bey'in olumsuz koşullarda dahi, pozitif enerjisini koruduğunu gördüm. Bilgisinin yanında tecrübesi de takdire şayan.
Benim başından beri en çok gitmek istediğim yer, Bled Gölü idi. Lübyana ile Bled arasında tercih yapmamış olmamıza çok sevindim.
Bled hepimiz için nefes oldu. Her şehrin bir rengi, bir ruhu. bir burcu var diye düşünüyorum. En çok merak ettiğim şehir Amsterdam hayal kırıklığı olmuşken, en sevdiğim Prag ve Paris oldu.
NOT: Kemal Bey'e fotoğraflarından dolayı çok teşekkür ederim. Eğer böyle bir tur yapılacaksa; göze alınmışsa, doğru şirket, doğru zaman, ve doğru insanlardı kesinlikle.
Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.


Teşekkürler - Elif Ozan
Instagram: @elifolyurt

Belgin - Volkan Özkan

Belgin - Volkan Özkan
İZMİR

Düğün sonrası balayı yapamayız, hadi onun yerine yurt dışı turu yapalım derken karşımıza sizin çıkmanız sonrasında Haydi Avrupa'ya dedik.
Tur boyunca ve öncesinde bize karşı güler yüzünüz, ilgi ve alakanız sorularımıza sabırla ve açıklayıcı cevaplar vermeniz, bizi çok mutlu ve memnun etti.
17 gün nasıl geçer derken ayrılık gelince bir 17 gün daha devam ederiz bu grupla dediğimiz eğlenceli, dolu dolu bir tur oldu.
Başta Kemal Bey olmak üzere rehberimize ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz.İnşallah başka bir tur programında tekrar bir araya gelme şansımız olur ve bu keyif dolu anıları tekrar biriktiririz.
Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz.

İnstagram:
@belgin.ozkan
@volkanozkan754

Mert Ummak - Merve Ummak

Mert Ummak - Merve Ummak
MERSİN

Yıllardan beri hayalini kurdukları Otobüsle Avrupa Turu deneyimini Haydi Avrupa'ya ile gerçekleştiren Merve - İbrahim Ummak çiftinin turumuz ile ilgili yorumunu noktasına virgülüne dokunmadan paylaşıyoruz.

UMMAK ÇİFTİNE DE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

İnstagram: @ibrahimummak

Saffet Gülmez ve Cenk Özkapı

Saffet Gülmez ve Cenk Özkapı
İzmir ve Uşak

İlk andan itibaren bir aile gibi olduk ve hayatımız boyunca unutamayacağımız çok güzel anılar biriktirdik. Her anında iyi ki dediğimiz ve hiç bir anında pişman olmadığımız dop dolu bir 17 gün için tüm ekibe tüm otobüs arkadaşlarımıza kucak dolusu sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir tatil ancak bu kadar güzel olabilirdi. Rehberimizden tutun, koordinatörümüze; kaptanlarımızdan vize görevlilerine kadar emeği geçen herkese ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bizi unutmayın.......


Elif Yüce

Elif Yüce
İstanbul

Sevgili Haydi Avrupaya Ailesi;

İyi ki sizle ve ekibinizle yollarımız kesişti. Kafamda bin bir soru ve tedirginlikle sizi aradığım ilk günden bugüne kadar, her an sabırla yardımcı oldunuz.

Şimdi çok güzel anılarla dönüş yolumuzdayız. Hayatımın ilk deneyimlerini sizlerle yaşamak çok keyifliydi. Siz de her anımızda bizimle aynı heyecanı paylaştınız. Ekibimiz çok dinamik ve eğlenceliydi. Kendim için verdiğim en doğru karar Haydi Avrupa'ya ile bu seyahati yapmak oldu.

Emeğiniz ve sabrınız için önce sizlere, sonra rehberimiz Erhan Bey'e ve kaptanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sizleri çok sevdik. Yeni turlarda buluşmak üzere...

instagram.com/elif_yucee


Lütfiye - Halim Bayrakçı

Lütfiye - Halim Bayrakçı
Konya

Öncelikle hayatımızda yaptığımız en güzel şeylerden biri oldu bu tur. "Otobüsle Avrupa mı gezilir" diyenlere kulaklarımızı tıkadık, valizimizi toplamaya hazırladık, ve harika bir 18 gün geçirdik.

1 günde 3 ülke geçip bundan normal bir şeymiş gibi bahsede bildiğimiz an, Eyfel Kulesi önünde çimlere uzandığımız an, Barselona'da La Baqueria Pazarında meyve sularını içmeye doyamadığımız an, kilometrelerce yürüyüp yorgunluktan ölürken, evimize (otobüsümüze) döndüğümüz an, Bled Gölü kenarında piknik yaptığımız an, 1. Evlilik yıl dönümümüzü otobüste dans ederek hep birlikte kutladığımız an, şişen ayaklarımıza kahkaha atarak baktığımız an, birbirimize her ülkede seni seviyorum dediğimiz an, ve unutamayacağımız biriktirdiğimiz bir sürü anılar.

Öyle güzel insanlar tanıdık ve öyle güzel dostluklar kurduk ki iyi ki gelmişiz. Çok güldük, çok gördük, çok eğlendik.

Tüm emekleriniz için, bu güzel ve eğlenceli tur için, Kem Bey'e ve Erhan Abimize çok teşekkür ediyoruz. Sizleri ve ailemiz olan otobüsümüzü çok özleyeceğiz.

Güzel hatırlamak ve hatırlanmak dileği ile... Kuzey Avrupa Turunda tekrar buluşacağız.

@2gezgindoktor 'dan sevgilerle...

Eda Kılınç - Ferhan Bakkaloğlu

Eda Kılınç - Ferhan Bakkaloğlu
Bandırma

Acaba nereye gitsek diye karar veremeyip, en son “Hadi hepsini görelim bir fikir sahibi oluruz, ” Beğendiğimiz yerlere sonra ayrıca gideriz, fikriyle başladığımız turu bugün bitiriyoruz. Güleryüz olsun, ilgi olsun, hep yanımızda olan ve bizi önemseyen “big boss” Kemal ve planlama ile tekne turlarımızın ziyaretlerimizin rezervasyonlarını düzenleyen rehberimize çok teşekkür ediyoruz.
Bu geziyi tek cümle ile ifade etmek gerekirse kesinlikle şu cümle olurdu:
Bu yaşımıza kadar kendimiz için yaptığımız en güzel yatırım buydu. İyi ki katıldık, iyi ki vardınız…

Didar Akkeser

Didar Akkeser
Mersin

Kemal abi varsa o turda hayatınızın en güzel 17 gününü geçireceğiniz garanti. Birbirinden güzel yerleri görmenin yani sıra nerede ne yenir, fotoğraf hangi noktada en iyi çekilir gibi ayrıntıların bile tek tek söylendiği bir tur düşünün.

Her gün başka bir ülkenin en güzel şehirlerinde uyanacağınız gerçekleri hayal kadar güzel yaşayacağınız 17 koca gün.

Otelleri, otobüs yolculuğuyla her şey sizin için düşünülmüş programlanmış. Gündüzüyle gecesiyle Avrupa'nın başkentlerini gezmek istiyorsanız o zaman size 2 kelime ; Haydi Avrupa'ya.

instagram.com/akkeserdidar