2022 - Otobüsle Avrupa Turu - Boutique / 18-40 yaş (15 Temmuz 2022-31 Temmuz 2022)

Otobüsle Avrupa Turu 2022, Büyük Avrupa Turu, Avrupa turu

Bu müthiş avrupa turu sadece

1090 €

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

2022 Otobüsle BÜYÜK AVRUPA TURU - Boutique (15 Temmuz - 31 Temmuz 2022) - Kontenjan 1 otobüs 50 kişi ile sınırlıdır. 18-40 Yaş (Turumuz kesin çıkışlıdır)

Her şey dahil konseptli - Bknz. Fiyata dahil olanlar - olmayanlar

2022 Otobüsle Büyük Avrupa Turu - Boutique

15 - 31 Temmuz 2022
 17 Gün - 16 ülke -  26 Şehir - 10 Gece konaklama
1090 Euro –  190 Euro ile kesin kayıt - Taksitle ödeme
(Yalnızca 18- 35 YAŞ­ / 5 kişi 35-50 yaş kontenjanı doludur)

15 Temmuz 2020 Ankara’dan 17:00 Hareketle Otobüsle Avrupa Turumuz başlıyor. İstanbul üzerinden İpsala Sınır kapısına kadar güzergah üzerinden yolcuların alınması ve gece yarısı İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a giriş.

16 Temmuz: YUNANİSTAN Sabah erken saatlerde ilk durağımız Kavala. Dileyenler Kavala Kurabiyesi ve Kavala böreği ile kahvaltısını yaptıktan sonra Kaleye çıkabilir, Eski Osmanlı Camilerini görebilir veya Kavala limanında rıhtımda dolaşıp fotoğraf çektirebilir. Bizans Su Kemeri ve tarihi yapıları gördükten sonra Kavala’dan ayrılış. Öğleden sonra Vardar Ovası üzerinden Selanik’e hareket. Selanik şehir turu. Aristoteles Bulvarı, Selanik Kordon ve Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret. Ve otele yerleşme.

17 Temmuz MAKEDONYA oteldeki kahvaltımızdan sonra 08:00 Üsküp’e hareket. Sınır geçişinden sonra akşamüstü Üsküp’e varış. Üsküp şehir gezisi, Türk mahallesi, heykelleri ile ünlü Üsküp Meydanı gezisi ve ışıl ışıl Üsküp’ün gece görünüşü - serbest zaman akşama doğru Budapeşte’ye hareket.

18 Temmuz MACARİSTAN Sabah saatlerinde Budapeşte’ye varış. Kahramanlar Meydanı, Budin Sarayı ve Kalesi gezisi. Zincirli Köprü, Parlamento Binası panoramik şehir turu ve otele yerleşme. Serbest Zaman. Dileyenler için Tuna Nehri tekne Turu, Dileyenler için Budepeşte Gece hayatı.

19 Temmuz AVUSTURYA Oteldeki kahvaltımızdan sonra 09:00 Budapeşte’den ayrılış ve ardından Viyana’ya hareket. 3 saatlik yolculuktan sonra 12:00’da Viyana’ya varış. Viyana panoramik gezisi ve grup eşliğinde Viyananın ünlü saraylarının gezisi, Viyana merkezi, Veba Anıtı, Mozart Heykeli, serbest zaman. 16:00’da Prag’a hareket. Gece 21:00’da otelimize varış. Prag’da konaklama.

20 Temmuz  ÇEK CUMHURİYETİ (Prag’da otobüsümüz haftalık yasal dinlenme süresi 24 Saatini tamamlayacak) Şehir merkezindeki bulunan otelimizde yaptığımız kahvaltımızdan sonra Astronomik Saat kulesine varış. Ardından Charles Köprüsüne varış. Charles Köprüsü ve Old Town gezisi. Kafka Müzesi ve Kafka anıtı, Dans eden evler, John Lennon Duvarı, Dev Bebek heykelleri, tarihi binalarla süslü caddeler gezilecek yerler arasında. Vitava Nehri etrafında park ve bahçelerde zaman geçirme şansı, serbest zaman. Gece Saat 21:00 Prag’dan ayrılış.

21 Temmuz  ALMANYA – BELÇİKA Sabah erken saatlerde Köln’e varış. Köln Gezisi. Almanya’nın en büyük en eski katedrallerinden Köln Katedralini gezme, Türk Lokantalarında dileyenler yemek yeme kahvaltı yapma şansı. Saat:10:00’da Köln’den hareket. Saat: 14:00 Brugge'a varış. Dünyanın en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri olan Brugge’un 2 meydanı, tarihi sokakları, kanalları, köprüleri, müzeleri, arasında ortaçağa gerçek bir yolculuk. Brugge’un dünyaca ünlü waffle ve çikolatalarını tatma meydanda kahve içme şansı. 6 saatlik Brugge ziyareti sonrası Amsterdam'a hareket, Amsterdam'da konaklama.

22 Temmuz HOLLANDA - Oteldeki kahvaltımızdan sonra Amsterdam’daki otelimizden ayrılış ve Yel değirmenleri, peynir çiftlikleri ve hediyelik eşyaları ile ünlü Zaanse Schans’ta 2 saatlik gezimiz sonrası Amsterdam gezisi başlıyor. Öğleden itibaren müzeleriyle, kendine özgü mimarisiyle yapılmış evleriyle, cafeleri ve eğlence mekanları ile Amsterdam’a doymak mümkün olacak. Red Light Sokağı, Dam Meydanı, Kanal gezisi. (Dileyenler kendileri kanallarda tekne turu yapabilir. Gece 23:00 sularında Amsterdam'dan ayrılma.

23 Temmuz FRANSA Sabah saatlerinde Paris’e varış. Paris Panaromic turu. Ressamlar Tepesi, Eyfel kulesi, Seinne Nehri, Zafer Takı, Champ Elysse Bulvarı, Concorde Meydanı gezisi. Pantheon, La fayette çarşı ve opera binası, Napaleon Mezarı Notre Dame Kilisesi, Louvre Müzesi grupla ve yerel rehber eşliğinde gezilecek yerler arasında 15:00 Otele yerleşme ve serbest zaman. Trocadero Meydanı ve Pakından Akşam Işıklandırılmış Eyfel Kulesi manzarası.

24 Temmuz FRANSA: Sabah oteldeki kahvaltımızdan sonra 10:00 Otelden ayrılma ve Paris Turuna devam. Paris’ten ayrılana kadar serbest zaman. Yaklaşık 2 günlük Paris gezisinden sonra 19:00’da Eyfel Önünden Strasburg’a hareket. Gece saatlerinde Starsburg’a varış ve otele yerleşme.

25 Temmuz FRANSA Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Alsas Bölgesinin başkenti Starsburg’u geziyoruz. 1,5 saatlik Starzburg’tan sonra, Alsas blgesini güneye kadar gezmeye başlıyoruz. Her bir köy arasında 15 Dak – Yarım saat mesafeli yolculuklarla Alsas köylerini dolaşıyoruz. Öncelikle Obernia köyü; rotamızın en güzel köylerinden… Diğer Alsas köyleri gibi şarapları ile ünlü ancak; yöresel bisküvileri ve nougatları ile de ünlüdür. Diğer köyler içinde en büyük olanıdır. Yörenin en ünlü “Schenkenberg Bağları” da buradadır. 

Obernai’den sonraki durağımız RIBEAVILLE Pastel renkli binaları ve hem Fransa hemde Almanya’nın etkisini yoğun bir şekilde görebileceğiniz bir yer. Turistik alışverişle şarap almak isteyenler için uygun. 

Burdan sonra RIQUEWIHR köyüne ulaşıyoruz. Alsace  köyleri içinde en güzel 2.köy Riquewihr. Alsas’ın diğer köylerine göre daha fazla alışveriş ve hediyelik dükkanlarını barındıran bir yer. Bazı ünlü şarap markaları da buraya aittir. 

Sonraki istikamet; 2017 yılında Fransa’da her yıl yapılan “Fransızların tercih ettiği köy” yarışmasında 1. Olan KAYSBERG “İmparatorun Dağı” anlamına gelen Kaysberg, ortaçağdan kalma surları, ahşap evleri, sardunyaları ve üzüm bağları ile kaplı muhteşem bir Alsace köyü. 2700 kişinin yaşadığı bu köy, şaraplarının yanı sıra cam ustaları ile de ünlüdür. 

Bu köyü de ziyaretimiz sonrası Alsas Bölgesinin en güzel ve turistik yeri olan; COLMAR’a geliyoruz. Alsas Bölgesinin başkenti Strasburg olsa da bölgenin en çok turist çeken yeri Colmar. Oldukça eski bir tarihe sahip ve oldukça güzel tasarlanmış binaları, nehir etrafındaki rengârenk evleri, Venedik'i andıran görünümü, çiçeklerle süslü kapıları pencereleri, renk renk yapılmış evleri, bahçeleri, kanalları, tekneleri, köprüleri, cafe ve restoranları ile Colmar’ı doyasıya geziyoruz. 

Colmar’dan sonra bölgenin en güzel noktalarından birinde EQUISHEIM’dayız. Güzel köy anlamına gelen Equisheim, ços sayıda şarap imalathaneleri ile, taş döşeli sokakları, otantik restorantları ile bu güzel köyü de gezip fotoğraflayıp tadını çıkaracağız. Equsheim’den sonra tüm gün sürdürdüğümüz gezimizi Mulhouse’taki otelemize yerleşerek tamamlıyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman.

26 Temmuz: İSVİÇRE Sabah 08:30 Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Otelden ayrılma tüm gün İsviçre, Alp dağları ve Milano kenti. İlk öncelikle Yarım saat uzaklıktaki Basel şehri. 3 ülkede toprağı bulunan Basel’de geçen 2 saatlik turumuzdan sonra bir saatlik uzaklıktaki İsviçre’nin en büyük şehri Zürih’e geliyoruz. 

Zürih şehrinin bir alt bölgesi olan Lindenhof, Limmat Nehri’nin doğu kıyısında yer alıyor. Tarihi bir merkez özelliğine sahip olan bölge Türkçe’de “Ihlamur Ağacı Bahçesi” anlamı taşıyor. Bölgeye, özellikle de merkezi konumda bulunan ve eşsiz şehir manzarası sunan Lindenhof Tepesi, cezbedici bir görünüm kazandırıyor. Roma ve Karolenjler döneminde şehrin yerleşimine katkıda bulunan tepeye çıkarak ağaçların gölgesi eşliğinde şehri izleyebilirsiniz.4 saatlik Zürih ziyaretimiz sonrası İsviçre Alpleri arasından Milano’ya doğru hareket. 

Dağların arasında molalarla alp dağlarını izleyerek geçirdiğimiz yolculuk sonrası akşam saatlerinde Milano’ya varış. 2 saatlik Milano turu yapıyoruz. DOme Katedrali, Leonardo da Vinci heykeli, Galleria Vittorio Emanuele (Kapalıçarşı) gezilecek yerler arasında Milona’dan gece Pisa’ya doğru hareket.

27 Temmuz İTALYA Sabahın erken saatlerinde Pisa’ya varış. Pisa kulesini düzeltmek isteyenlerin fotoğraf çalışması ardından Pisa’dan Floransa’ya hareket. 1 saat grupla ve 3 saat serbest zaman eşliğinde 4 saatlik Floransa gezisi. Signoria meydanı, Vecciho Köprüsü, eski Floransa sokaklarının gezilmesinin ardından Roma’ya hareket. Gece 22:00 suları otelimize varış. Ve konaklama.

28 Temmuz  İTALYA – VATİKAN Roma’da bulunan otelimizdeki kahvaltımızdan sonra 08:00 Vatikan’a hareket. 11:00’a kadar Vatikan gezisi. St. Peter Bazilikası – Müzesi ziyareti. 11:00 – 14:00 arası Roma Turu; Palatino Tepesi, Collesium, Vittorio Emanuele II Abidesi, Aşıklar Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Novona Meydanı ve serbest zaman. 22:00 Roma’dan Venedik’e hareket.

29 Temmuz   İTALYA - SLOVENYA Sabah erken saatlerinde Venedik’e varış. Venedik gezisi – Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü,  St. Marco Meydanı ve Bazilikası – Venedik sokakları… 11:00 Venedik’ten ayrılış ve 15:00 Lübyana’ya varış. Lübyana gezisi.  17:00 Lübyana’dan ayrılış. Hırvatistan sınır kapısından geçiş ve gece saatlerinde Zagrep’e varış. Ve otele yerleşme.

30 Temmuz HIRVATİSTAN  - SIRBİSTAN 08:00 oteldeki kahvaltımızdan sonra Zagrep’teki otelimizden ayrılış ve Zagrep gezisi. Old Town Meydanı, Zagrep meydanı, yöresel azar yeri, serbest zaman; 11:00’da Zagrep’ten ayrılış ve Belgrad’a hareket. Akşam saatlerinde Belgrad’a varış, Belgrad Kalesi ve merkezi gezisi. Sava Nehri etrafında eğlence merkezlerinin yanında yürüyüş. serbest zaman. Belgrad’ta konaklama.

31 Temmuz BULGARİSTAN Sabah saatlerinde Belgrad’tan ayrılma ve Sofya’ya hareket. Öğleden sonra Sofya’ya varış, Alexandr Nevsky Katedrali, Banyabaşı Cami görülecek yerler arasında. 3 saatlik Sofya gezisi ardından öğle saatlerinde Sofya'dan ayrılış ve kapıkule sınır kapısına doğru hareket.

17. Gün sonunda 1 Ağustos'un ilk saatlerinde İstanbul. Öğleye doğru Ankara olacak şekilde (kapı yoğunluğuna bağlı olarak; Program Türkiye’den İpsala’ya kadar ve Kapıkulede’den otobüsten indiğimiz zamana kadar olan sürelerle opsiyonlu kapılarda bekleme süreleri hesaplanarak 17 gün olarak belirlenmiştir.  Gün sayısı 1. gün Türkiye ile başlatılmış olup 17. Günün sonunda Türkiye'ye varış ve otobüsten iniş olarak tamamlanmıştır)

Ana sayfamızda diğer turlar hakkında bilgi edinmek için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı tıklayınız.

Yurt içi turlarımızla ilgili bilgi sahibi olmak için: Aven Camp Kamp Turları ve Mavi Yolculuk sitemizi ziyaret ediniz.

Acentemizin ana sayfasını ziyaret etmek için ise... avenetitur.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Anahtar kelimeler:

otobüsle Avrupa turu 2021, Avrupa turları, büyük Avrupa turu, baştan başa Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu öğrenci, otobüsle Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu yorum, baştan başa Avrupa turu, Avrupa turu 15 gün

İlkelerimiz doğrultusunda tur sırasında sürpriz ücret alınmaz

Otobüslerimiz uzun yolculuklara uygun konfora sahip ve aynı zamanda yeni model otobüsler olarak belirlenir

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Otobüsle Avrupa Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.

Turun başlangıcından bitimine kadar profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti.

İki gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz.

Otellerimiz şehir merkezlerine mümkün olan en yakın yerden ayarlanır.

7 Gün 24 Saat Telefon mail Watsapp yoluyla danışmanlık hizmeti sunulur

Otobüsle Avrupa turlarımıza katılmak isteyenler;
1. Adım: Telefon ya da web sitemizde yer alan form ile birlikte ilk başvuruyu yaparlar.

2. Adım: Sözleşme ve kayıt formumuzu internet üzerinde doldurarak tarafımıza gönderilmesini sağlarlar.

3. Adım: Tarafımızca kontrol edilen formdaki bilgiler katılımcı ile uzmanımız tarafından birlikte kontrol edilerek son hale getirilirler. Formun onaylanması ile eş zamanlı olarak katılımcılar kesin kayıt işleminin tamamlanması için ön ödemeyi yaparak dekontu da formla birlikte tarafımıza gönderirler.

4. Adım: Kesin kayıt işlemi tamamlanmıştır. Daha sonra vize işlemlerinin başlaması için gerekli olan ilk evraklar tarafımıza dijital yolla gönderilir.

Vize başvuru işlemlerinde Haydi Avrupa'ya profesyonel ekibi destek sunmaktadır.
Vize işlemleriniz takip edilmekte olup, pasaport işlemleriniz nüfus müdürlüklerinden halledilecektir. 
Yeşil Pasaportlular için vize istenmemektedir.  Daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.haydiavrupaya.com/bilgi/13/vize-islemleri  sayfamızı ziyaret ediniz. 

Dileyen katılımcılar toplam ücreti; 180 Euro -  ya da TL karşılığı ön ödeme olarak ile ilk kayıt tarihinden turun gerçekleştirileceği aya kadar eşit taksitlere bölerek ödeyebilirler.

Dileyen katılımcılarsa peşin ödeme indiriminden yararlanarak indirimli ve peşin ödeme yapabilirler

Ödemeler elden ya da bankamızın hesabına şirketimizin kurumsal iban numarasına ücreti yatırabilirler.

Dileyenlerse vade farkı ödeyerek kredi kartına taksitle ödeme yapabilirler